Tulokset‎ > ‎

Lauantai 5.5

5.5.2012  FCI 1

                                             

Ryhmä /Group: 1             

Tuomari / Cristian Stavarache,  Romania

 

1.

PARTACOLLIE
FI & LV & EE MVA
Memorylane Praise My Name
om.Siren Marika HELSINKI

 

FCI 1 RYP 1

2.

AUSTRALIANKARJAKOIRA
MULTI CH MULTI WINNER
Erkkertin Red Ranger
om.Rantamäki Kerttu & Kallioniemi Sari ULVILA

 

FCI 1 RYP 2

3

SHETLANNINLAMMASKOIRA
FI MVA
Nice Try Dazzling Duff
om.Kuivala Marjo & Kuivala Marjo HAUKIPUDAS

 

FCI 1 RYP 3

4.

SCHIPPERKE

Pikkuhäjyn Lancome
om.Anttalainen Kalevi SÄKYLÄ

FCI 1 RYP 4

 

 

Muut rotunsa parhaat ryhmästä 1

 

AUSTRALIANKELPIE
CIE FI & LT MVA BALTV-09
Skipper
om.Koskinen Alessa TAMPERE

 

 

AUSTRALIANPAIMENKOIRA
FI&EE MVA
Sentikki Persuasion
om.Kandelberg-Harakka Maarit KULLAA

 

 

BEAUCENPAIMENKOIRA
BH JK2 TK1 IP1
Tomeran Bulla
om.Flink Mia VANTAA

 

 

BELGIANPAIMENKOIRA, GROENENDAEL
ME MVA, RS MVA
Grimoire Hitxhhiker
om.Silander Sirpa HUittinen

 

BELGIANPAIMENKOIRA, TERVUEREN

Mustantuiskun Dotten-Xandrina
om.Mäkelä Merja & Teijo JOKIPII

 

 

BORDERCOLLIE

Anysweet Stella
om.Sivonen Taina NAKKILA

 

 

BOUVIER (DES FLANDERS)

Peikkonevan Lord Luhtarölli
om.Laine Riitta Ja Markku KOSKI TL

 

 

BRIENPAIMENKOIRA
BY MVA
Cartier Monzerat Ivana
om.Lehtonen Janette VEHMAA

 

 

COLLIE, PITKÄKARVAINEN

Corydon Ria Zofia
om.Forss Irmeli RAUMA

 

 

COLLIE, SILEÄKARVAINEN
FI MVA
Judy's Magician Are You Ready
om.Katajamäki  Laura PORI

 

 

ETELÄVENÄJANPAIMENKOIRA
CIE EE & LV MVA RU & LV JMVA BALTV-10
Meranos Harmaja
om.Mero Mervi-Marja ROVA

 

 

HOLLANNINPAIMENKOIRA LYHYTKARVAIN

Canine For Use Darra
om.Kosunen Tiina & Vartiainen Tiina EURAJOKI

 

 

HOLLANNINPAIMENKOIRA PITKÄKARVAIN

Minanthes Esminja-Hele
om.Pärssinen Minna & Sarkki Marja SASTAMALA

 

 

LANCASHIRENKARJAKOIRA
FI MVA
Dreamdust Faramir
om.Alanen Meeri LOIMAA

 

 

MUDI
CIB FI&EE&LV&LT&BALT MVA BALTV-
Mustapippurin Nokipoika
om.Åkerfelt Silja SALO

 

 

POLSKI OWZAREK NIZINNY
FI MVA, BH, TK2
Marquee Itsy-Pitsy
om.Nikko Ulla-Maija & Nikko Nadja TURKU

 

 

PULI VALKOINEN
SI & BY & RO MVA LU & LT & LV JMVA EE
Castlewolf Uncommon Waldo
om.Kivikoski Kirsi & Sandbäck Maarit KYLMÄLÄ

 

 

PUMI
FI & SE & EE MVA
Karvakorvan Eversti
om.Laihonen Kaija & Syrjälä Tapio VOILUOTO

 

 

PYRENEITTENPAIMENKOIRA PITKÄKARVA
FI & EE MVA
Drole D'oiseau Damier Bleu
om.Kautto  Jouni & Sonni-Kautto  Teija KIRKKONUMMI

 

 

SAKSANPAIMENKOIRA
SCHH2
Sammy Von Haus Bura
om.Nurmi Marjukka & Mäntynen Linda VOLTTI

 

 

SCHAPENDOES

Nalle-Haukun Änkyrä
om.Lahdenperä Anja SASTAMALA

 

 

SERRA DE AIRESINPAIMENKOIRA
CIB POHJ&FIN&SE&&EE&LV&NO MVA
Black Eagle's Night Flight
om.Dunder Ja Parkkila Satu Ja Juha MUHOS

 

 

VALKOINEN PAIMENKOIRA

Kowhai New Moon Boy
om.Anttila Niina & Elo Paula NOORMARKKU

 

 

VANHAENGLANNINLAMMASKOIRA

Royal Grey's Big Shot
om.Sydänheimo Anna TURKU

 

 

WELSH CORGI CARDIGAN
FI MVA
Geestland's United Unison
om.Toivola Outi & Toivola Teija TURKU

 

 

WELSH CORGI PEMBROKE

Ambrose
om.Jaakkola Marianne MYNÄMÄKI

 

Ryhmä /Group: Veteraanit lauantai  

Tuomari / Milivoje Urosevic, Serbia

 

1.

PARTACOLLIE
CIB FI&EE&LT&BY MVA BALTV-09 HEW-10
Memorylane Hold On Tight
om.Vierimaa Marja  & Vierimaa Ari OULU

 

FCI  1 BIS 1 veteraani

2.

BELGIANPAIMENKOIRA, TERVUEREN

Flammeus Ambbari
om.Isberg Sirpa SALO

 

FCI 1 BIS 2 veteraani

3.

SHETLANNINLAMMASKOIRA

Shelrod Hearts Desire
om.Vallinen Sari & Salminen Nina JÄRVIMAA

 

FCI 1 BIS 3 vetertaani

4.

AUSTRALIANKARJAKOIRA
CIB EE&LV&LT&BALT VMVA ME MVA BALTV-03
Windwarrior's Una Et Sola
om.Kallioniemi Sari & Teuvo ULVILA

 

FCI 1 BIS 4 vetertaani

 

 

Muut rotunsa parhaat veteraanit

 

PYRENEITTENPAIMENKOIRA PITKÄKARVA
FI & EE MVA ESTV-05-07
Benjin Cerise
om.Urama Juhani EURAJOKI

 

 

COLLIE, PITKÄKARVAINEN
HK1 BH
Irokon Dark Reverie
om.Ruottinen Johanna LATOVAINIO

 

 

SERRA DE AIRESINPAIMENKOIRA
CIB POHJ&FIN&SE&&EE&LV&NO MVA
Black Eagle's Night Flight
om.Dunder Ja Parkkila Satu Ja Juha MUHOS

 

 

POLSKI OWZAREK NIZINNY
MULTI CH MULTI WINNER
Flinkbein Wolec
om.Heino Tiina & Kasv NAKKILA

 

 

PUMI

Karvakorvan Vokmai
om.Savolainen Niina LAHTI

 

 

WELSH CORGI PEMBROKE
FI MVA
Wales Tale's Canarian Dream
om.Pusa Marja JÄMINKIPOHJA

 

 

WELSH CORGI CARDIGAN
FI , SE , NO ,EE, LT, LV, RU MVA
Geestland's Picked Pard
om.Toivola Outi TURKU

 

 

Ryhmä /Group: Kasvattajat lauantai     

Tuomari / Sanja Vretenicic, Montenegro

 

1.

 

PARTACOLLIE

Kennel Memorylane
om.Brusin Nina NURMIJÄRVI

 

FCI 1 BIS 1 kasvattaja

2.

 

SHETLANNINLAMMASKOIRA

Kennel Anyway
om.Kokko Leena RUSKO

 

FCI 1 BIS 2 kasvattaja

3.

 

WELSH CORGI PEMBROKE

Kennel Allimac's
om.Halonen Jaana & Ståhlberg Cami LOPPI

 

FCI 1 BIS 3 kasvattaja

4.

 

COLLIE, PITKÄKARVAINEN

Kennel Twilight Moon
om.Rajaniemi Tiia & Ruuskanen Sari TAMPERE

 

FCI 1 BIS 4 Kasvattaja

 

 

Muut rotusa parhaat kasvattajaryhmät

 

AUSTRALIANPAIMENKOIRA

Kennel Glenhouses
om.Kandelberg-Harakka M & Harakka J KULLAA

 

 

WELSH CORGI CARDIGAN

Kennel Geestland's
om.Hirsikangas Heli MYNÄMÄKI


Comments